2-3 YAŞ GRUBU


24-36 ay arasındaki çocuklarımız için Küçük Adımlar Anaokulu'nda temel hedefimiz onların sosyal becerilerini geliştirmektir. 2 yaş grubumuz için, tüm gelişim alanlarını destekleyen gelişimsel çocuk merkezli bir eğitim modeli uygulanmakta olup, deneyimli eğitim uzmanlarımız tarafından sürekli takip edilmektedir. 2 yaş grubumuz için oyun kurmaları (kurallı-kuralsız) ikinci büyük hedefimizdir.

Çocuklarımızın kendini ifade etme biçiminin oyun oynamak olduğu bir gerçektir. Bununla birlikte ince-kaba motor hareketlerini geliştirmek için örneğin sınırlı boyama teknikleri ile el-göz koordinasyonunu da geliştirmek hedeflenmektedir. Kaba motor becerileri için her sabah öğretmenleri eşliğinde yapılan sabah sporu çalışmaları haftada bir gün alanında uzman spor eğitmeni tarafından yapılan spor dersi özgüvenlerini, cesaretlerini ve fiziksel kabiliyetlerini geliştirmek amaçlı bir program uygulanır. Beraber saatlerde yapılan sohbetlerde çocuklarımız zaman kavramlarından, haftanın günlerine kadar yapılan sohbette birey olduklarının farkına varır.

Bilimsel etkinliklerimiz ile çocuklarımız çevresinde olup bitenler hakkında fikir sahibi olup onları nerede, nasıl ve ne zaman kullanacaklarını öğrenirler. Dil gelişimleri için hikaye saatinde okunan kitaplar, şarkılar ve tekerlemeler günlük kullandıkları kelime dağarcıklarını geliştirmede büyük rol oynar. Yapılan bütün etkinlikler parmak oyunları, dramatizasyon ve faaliyetler ile desteklenir. Aynı zamanda çocuklarımızın karşılaştıkları sorunlar, durumlar karşısında çözüm üretebilmeyi ve kendini ifade edebilmesi için her zaman alan tanınır.

3-4 YAŞ GRUBU


36-48 ay arasındaki çocuklarımız; kendine güvenen, sorunlar karşısında çözüm üretebilen, sosyal, duygusal ve öz bakım becerilerini en iyi şekilde geliştirebilen, paylaşımcı, yaratıcı kendini ifade edebilen, bunlarla birlikte akademik eğitimlerini ve yabancı dil becerisini uzman ingilizce öğretmen eşliğinde yarı zamanlı olarak gerçekleştirirler. Alanlarında uzman branş öğretmenleri ile çocuklarımızın 5 gelişim alanı desteklenir. İleriki okul deneyimlerinin temelleri bu sınıflarımızda atılır.

4-5 YAŞ GRUBU


48-60 ay arasındaki çocuklarımızın bedensel, duygusal ve bilişsel gelişimlerini desteklemek, iyi alışkanlıklar kazandırmak ve Türkçe’yi dilbilgisi kurallarına uygun olarak kullanabilmesini sağlamak öncelikli hedeflerimizdir. İlkokula hazırlık çalışmalarınının başladığı eğitim programımız ve uzman kadromuz sayesinde, yaş özelliklerine uygun tasarlanmış sınıflarda akademik eğitim üst seviyede verilir. Yarı zamanlı uzman İngilizce öğretmen eşliğinde İngilizce eğitimi yaşayarak deneyimlemeleri sağlanır.

HAZIRLIK SINIFI


60-72 ay grubundaki öğrencilerimiz için akademik bilgiyle birlikte, araştırmaya yöneltici, neden sonuç ilişkisi kurabilen , özgüven duygusunu geliştiren ve farkındalıklı bireyler olmalarını sağlayan bir eğitim sistemi uygulanmaktadır.

• Sadece 6 yaş çocuklarımıza ait oyun, eğitim ve öğretim gereksinimlerini karşılayan özel sınıf.
• Milli Eğitim programı temel alınarak PYP, öğrenci merkezli eğitim, çoklu zeka, Scamper (yaratıcı ve farklı düşünme sistemi ) Gems (matemetik ve bilim) sistemleri ışığında hazırlanmış zengin eğitim programımız.
• Uzman ingilizce öğretmen eşliğinde yarı zamanlı İngilizce eğitimi.
• Deneyimli öğretmenler ve gelişim uzmanları tarafından ilkokula hazırlama ve gelişimsel eğrisini takip etme, tamamlama.
• İlkokula yerleştirme aşamasında bireysel aile danışmanlığı.
• Etkin dinleme yöntemiyle, çocuklarımızın, sosyal-duygusal gelişimlerini destekleme.
• Çocuklarımızı aile ortamı içinde mutlu ve sevgi dolu olarak yetiştirerek, ilkokul deneyimlerine hazır olmalarını sağlıyoruz.